+
Bezárás Menü
0°C
2023. december 01.
Elza
Facebook Youtube Instagram
Bonyhád - Befektetőbarát település

Ügyfélfogadási rend változás
Videók

ÖSSZETARTOZUNK - TRIANON 100 FILM


A városi piac látványterve

A várost bemutató kisfilm
A várost bemutató kisfilm


Imázsfilm Tolna megyéről

A kémiaverseny szerves része az új ismeretek begyűjtése

„Az antocianinok adszorpciója és deszorpciója hidroxiapatitra” – egy laikus számára első (megkockáztatom: még tizedik) olvasatra is „kínaiul” hangzik a mondat, nem úgy annak a két fiatalnak, akik erről prezentációt tartottak szombaton délután a Petőfi Sándor Evangélikus Gimnáziumban zajlott 9. Kémikus Diákszimpóziumon.

folytatás az 1. oldalról

 

 

Filóné Ferencz Ibolya polgármester is

gratulált a tehetséges fiataloknak

(fotók: bonyhad.hu)

 

A kolozsvári Báthory István Elméleti Líceumból érkezett Lengyel Anna és Petrut Henrietta olyan meggyőzően érvelt kísérletük mellett, hogy a biokémiai szekció zsűrije után a közönség tapsban megnyilvánuló elismerését is kiérdemelték. Ugyanis a péntektől vasárnapig zajlott nemzetközi tudáspróba „félidejében” azokat a témákat, kutatási munkákat ismerhették meg az intézmény dísztermében megjelentek, amelyek kiemelkedtek az adott szekcióban – alkalmazott és szervetlen, szerves, biokémia, analitika és fizika kémia, környezeti kémia.

– Kétévente találkoznak a fiatalok ezen a versenyen, dr. Kilár Ferenc, a Pécsi Tudományegyetem professzorának javaslata alapján egyik évben Magyarországon, a másikban a Kárpát-medence valamely területén. Mi 2004-ben kapcsolódtunk be, örülök, hogy ezúttal gimnáziumunk adhatott otthont a rangos fórumnak, amelyen Tolna megyét a bonyhádiak képviselték – nyilatkozta Nagy István szervező. Hangsúlyozta, a diákszimpózium nem is annyira a versengésről szól, sokkal inkább a megerősítésről, hogy a fiatalok számára megszívlelendő tanácsokkal szolgáljanak kutatásuk sikeressé tétele érdekében.

 
Nagy Ferenc István bonyhádi
diák tart előadást
 
 
Vissza
E-ügyintézés
Eseménynaptár
Bonyhádi TermálfürdőBONYCOMFűtőmű Kft.Mezőföldvíz