+
Bezárás Menü
0°C
2021. április 15.
Anasztázia, Tas
Facebook Youtube Instagram
Bonyhád - Befektetőbarát település

2021. évi adóváltozások
Videók

ÖSSZETARTOZUNK - TRIANON 100 FILM


Filóné Ferencz Ibolya polgármester asszony összefoglalója a 2019-es évről

A várost bemutató kisfilm
A várost bemutató kisfilm


Imázsfilm Tolna megyéről

Idén is népszerűnek bizonyultak a könyvtár versenyei

A bonyhádi Solymár Imre Városi Könyvtár évről-évre számos levelezős versenyt hirdet meg a bonyhádi, és a környékbeli iskolák számára. Céljuk, hogy a gyerekek az iskolai tananyag mellett művelődjenek, okosodjanak és informális keretek között új ismeretekre tegyenek szert az olvasás által.

Versenyeik nagyon népszerűek, idén is szép számmal jelentkeztek Bonyhádról, Cikóról, Hidasról, Bátaapátiból, Kakasdról, Mecseknádasdról, de a távolabbi településekről is, mint Szekszárd, Dombóvár, Fadd vagy Pécsvárad. A versenyek jutalmazását Bonyhád Város Önkormányzata, a Könyv-Kultúra Egyesület, a Europe Direct - Szekszárd / Tolna Megyei Európai Információs Pont, az 5 Perc Angol magazin és az Oxford University Press (OUP) képviseletében Páli Éva támogatta,a végeredmények pedig a következőképp alakultak:

A Geronimo Stilton olvasásnépszerűsítő,szövegértést fejlesztő levelezőverseny nyertesei:
1. Hajc Martin Péter (Bonyhád, Széchenyi)
2. Trupp Virág (Dombóvár)
3. Nemetz Míra (Dombóvár)

A "Read English!" levelezőverseny 7-8. korosztályának legjobbjai:
1. Gyenis Dorka-Fürstenhoffer Fanni (Mecseknádasd)
2. Megyesi Renáta-Ruppert Gábor
(Mecseknádasd)
3. Orbán Réka-Sziklai Gréta (Szekszárd)

A "Read English!" levelezőversenyünk végeredménye: (5-6.osztály)
1. Horváth Zsófia - Králl Barnabás (Szekszárd)
2. Gottvald Kata - Horváth Csenge (Szekszárd)
3. Varga Rebeka - Varga Katinka (Bonyhád, Széchenyi)

A Mi Micsoda levelezőverseny végeredménye:
1. Gecő Kata - Pollák Zita Kisanna (Hidas)
2. Kőhalmi Cintia - Amrein Lara
3. Herner Kitti - Herner Dóra Anett(Cikó)

Az Észforgató levelezőverseny végeredménye:
1. Trupp Virág-Horváth Borbála (Dombóvár)
2. Zemán Zóra Zoé-Szalay Zóra (Dombóvár)
3. Gungl András-Friedszám Zalán (Mecseknádasd)
4. Csóti Eszter-Szalai Szabina (Szekszárd)

A NYelvÉsz levelező döntő végeredménye:
1. Biszak Olivér (Hidas)
2. Szabó László (Bonyhád, Vörösmarty) és Petróczi Nikolett (Fadd)
3. Mácsik Fédra Anita (Fadd)

Mesebeli 7próba levelezőverseny végeredménye:
1. Dani Nóra-Ivanova Dorina (Bátaapáti)
2. Knittel Patrícia-Kókai Rebeka (Bátaapáti)
3. Vass Botond-Kiss Csaba (Fadd)

Európai Uniós levelezőversenyünk végeredménye:
1. Sárosi Krisztina - Bekfi Boglárka (Cikó)
2. Hufnágel Klaudia - Gyenis Dorka (Mecseknádasd)
3. Fábián Enikő - Fekete Eszter (Kakasd)

Könyvtári barangolások - végeredmény:
1. Lovász Attila-Kasler Bence (Bátaapáti)
2. Rózsavölgyi Gergő-Sáth Szonja (Fadd)
3. Berkecz CsengeJakab Eszter (Bonyhád,Széchenyi I.Ált.Isk.)

– Köszönjük az egész éves munkát a diákoknak és a pedagógusoknak is – összegezte Matisz Nóra, a bibliotéka munkatársa.

V. B.

Vissza