A városi piac látványterve

A várost bemutató kisfilm

Imázsfilm Tolna megyéről
Jól kezdték a tanévet a Petőfisek

A Magyar Diáksport Szövetség a hét végén Budapesten, az Ikarus BSE Atlétikai Centrumában rendezte az atlétikai ügyességi csapatbajnokságok országos döntőit. A nagy hagyományokkal bíró versenysorozat presztizse jelentős a középiskolák között. A 14 versenyszámot felvonultató versenyben számonként 5 fős csapatokkal vesznek részt a megyei selejtezőről tovább jutók. Az országos döntőbe a 8 legjobb eredményt elért iskola képviselőit hívják be magasugrás, távolugrás, súlylökés, gerelyhajítás, illetve diszkoszvetés versenyszámaiban. A futószámokban svédváltó, a fiúknak 4x1500 m váltó, a lányoknak 4x800 m váltó szerepelt a programban számonként 16 csapattal. 2012-ben az összesített csapatversenyt a bonyhádi gimisek nyerték. Az idei versenyre 8 csapatuk kapott meghívást – tájékoztatott Csábrák János testnevelő, edző.

Minden szakágban – ugró, futó, dobó-indítottak csapatot, amely a felkészítők eredményes munkáját igazolja. Szinte valamennyi versenyzőjük megjavította a megyei döntőn elért eredményét.

A fiú magas csapat 1,7375-ös átlaggal országos diákolimpiai bajnok. A fiú távolugró csapat 6,3225-tel ezüstérmes. Ezzel az eredménnyel korábbi években nyerni lehetett. Az iskola számára harmadik érmet szintén a fiúk szállították, a svédváltó 2:02,28-as idővel, látványos futással, utcahosszal nyerte a futamát amivel ezüstérmes lett. A Petőfis lányok diszkoszvető csapattal 4., súlylökő csapattal 5. helyen zártak,a fiú diszkoszvetők és a lány távolugrók a 8. helyen végeztek, a leány svédváltó 11. lett.

A több mint ötven indulót felvonultató bajnokságon a nem hivatalos pontversenyben,nagyon sok nagyvárosi iskolát megelőzve a bonyhádiak épp hogy lemaradva a képzeletbeli dobogóról a 4. helyen végeztek.

Eredmények:

Fiú magas 1. Márton Ferenc, Balogh Péter, Fazekas Mátyás, Szabó Máté,Matos Dávid

Felkészítő: Ferenczi Imre

Fiú távol 2. Balogh Péter, Fazekas Mátyás, Szabó Máté, Mercz Kevin,Martini Gergő